Miedziane kolumny do piwa beczkowego na indywidualne zamówienie

Miedziane kolumny do piwa beczkowego na indywidualne zamówienie. Nalewak.com

02 wrz Miedziane kolumny do piwa beczkowego na indywidualne zamówienie

Trzy ciekawe zagadnienia chcemy poruszyć w niniejszym artykule. Pierwsze dotyczy kolumn do piwa wykonanych z miedzi, drugie to beczkowanie, i ostatnie związane jest z indywidualnością, a w szczególności z możliwościami wykonania miedzianej kolumny do piwa na  indywidualne zamówienie.

Piwo w beczkach

Beczka to jedno z najstarszych opakowań do piwa. Jego historia liczy już ponad tysiąc lat tradycji. Beczka to naczynie cylindryczne często wyoblone, pierwotnie dębowe, ale współcześnie najczęściej aluminiowe lub ze stali kwasoodpornej tzw. keg. W piwowarstwie używano dębowe beczki 25 l – tzw. ćwiartki, 50 -połówki, 100 l – całe i 200 l- dublaki. Obecnie beczki dębowe są już niemal nie spotykane przemysłowej produkcji i dystrybucji, i przyjęło się że najlepsze do piwa są stalowe keg-i 30 i 50 litrowe. Inaczej jednak wygląda sytuacja w minibrowarach, które trzymają się często bardzo ściśle tradycji. Tu też występuje potrzeba magazynowania piwa lub jego dystrybucji do innych lokali więc zaczęto wracać do tradycyjnych beczek, które współcześnie wykonywane są z drewna dębowego lub akacjowego, ale z płaszczem stalowym. Pojemność takich beczek może być od 5 do 50 litrów.

Kolumny do piwa

Kolumny do piwa lub inaczej mówiąc nalewaki do piwa, zazwyczaj kojarzą się nam z wielką, bijącą w oczy, reklamą koncernu, który te kolumny oferuje barom i restauracjom, decydującym się na współpracę w zakresie sprzedaży piw produkowanych pod marką tego koncernu. W wyniku tego w większości barów i restauracji pijemy piwo Lech lane z nalewaka obrendowanego logo Lecha, Żywca z kolumny browaru Żywiec, Tyskie z Tyskiego, itd. Jednak zupełnie nie ma to zastosowania w przypadku browarów restauracyjnych i rzemieślniczych, czyli tzw. minibrowarów. Co prawda rządzą tu te same prawa, czyli klient chce pić piwo lane z firmowej kolumny, jednak różnica jest taka, że “firmowa” w tym przypadku wiąże się z nazwą tego minibrowaru lub z nazwą poszczególnych gatunków piwa. Więc takie kolumny do piwa minibrowary muszą sobie zorganizować same.

Miedziane kolumny do piwa

W minibrowarach najpopularniejsze są miedziane kolumny do piwa, choć ok. 20-30 procent browarów stawia również na stal, która równie dobrze komponuje się z wystrojem i pozostałym wyposażeniem. Miedź kojarzy się z tradycją. Jest to jeden z metali najdawniej poznanych przez człowieka, szeroko stosowany w zdobnictwie i do wytwarzania wyrobów gospodarstwa domowego. Produkty wykonane z miedzi są niezwykle wytrzymałe oraz ładnie wyglądają. Nasze babki używały ogromnych, miedzianych patelni, miedzianych rondli, miedzianych czajników, itd. W tych czasach w karczmach i browarach też królowała miedź. Do tej pory w barze minibrowaru miedziany stylowy nalewak do piwa to wizytówka.

Więcej: miedziane kolumny do piwa – oferta

Kolumny do piwa na zamówienie

Ponieważ każdy nowy minibrowar stara się uzyskać swoją indywidualność, większość wyposażenia, a w skrajnych przypadkach te najbardziej znaczące elementy jak nalewak do piwa, są zamawiane i projektowane indywidualnie. Miedziane kolumny do piwa dają też spore pole do popisu projektantom i wykonawcom – przy obeznaniu technologii pracy z miedzią można stworzyć niecodzienne i zjawiskowe wzory, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności dostosowanej do potrzeb baru. Niemal dowolnie można planować ilość kranów, decydować o doprowadzeniu rurek z piwem i innych elementach np. oświetleniu czy miejscu na obrendowanie kranów. Jak to się zwykło mawiać w przypadku indywidualnych zamówień – bo wszystko ma znaczenie.

Zainteresowanych indywidualnymi zamówieniami zapraszamy do kontaktu: KONTAKT

 

Autor: D.M.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.